Jdi na obsah Jdi na menu
 


Emo styl hudby a emo kapely


Obrazek

  

Emo styl hudby je velice emocionálně procítěný. To znamená, že se tam hodně střídají rytmy a tempa, dá se říct proto, že to vyjadřuje měnící se pocity. Žánrově můžeme emo přiřadit k punk-rocku. Songy jsou dlouhé a táhlé, objeví se tam vokální zpěv, lehký šepot, štěkavý řev, pláč nebo třeba vzlykání. Texty písniček jsou většinou o osobních problémech a pocitech - neštěstí, lásce, přátelství, smrti, nemocech, beznaději, zradě, aj.    

 

 

 

 

 

 

 

Emo se také dělí na:

a) Emo
Často má dva hlavní zpěváky, charakteristické tvrdými riffy a procítěným (občas mírně patetickým) podáním písniček. (Př.:Taking Back Sunday)

b) Screamo
Podobné Emu, avšak stejně důležitý jako zpěv je tam také křik až řev. Lehce ovlivněn metalem a hardcorem. (Př.:Hawthorne Heights)

c) Emocore
Kytarový punkrock středního tempa s emocionálními vokály/texty. Často označován jako "post-hardcore", protože jej hraje mnoho muzikantů, kteří jsou unavení omezeními HC. Může také používat popové prvky pro uhlazený zvuk. (Př.:Atreyu)

d) Post-emo indie rock
Nový obrat Ema, který je charakterizován "jiskřivými" kytarami, lehkými bicími a měkkými vokály; méně drsný než jiné druhy ema. Může zabrousit do oblasti syntetizátorů a jiných novovlných postupů. (Př.:Get Up Kids)

e) Hardcore emo
Extrémně hlasitý, drsný, nezkrášlovaný druh Ema. Charakterizovaný ohlušující zpětnou vazbou, spontánními výbuchy citu, maximálním prahem řevu a hustou distorcí el. kytar. (Př.:Comeback Kid)

 

  

Mno jinak tady vám vypíšu PÁR ZAHRANIČNÍCH KAPEL, co by se daly zaškatulkovat pod emo (zařadila jsem je podle sebe, proto, kdo nesouhlasí s výběrem kapel, ať si prosím odpustí sprosté komentáře, díky:)- ObrazekFrom Autumn To Ashes, Saosin, Underoath, Escape The Fate, From First To Last, I Am Ghost, On The Last Day, Bayside, Emanuel, Love Equals Death, Senses FailComeback Kid, Get Up Kid, Alesana, Matchbook Romance, Emery, Silverstein, Funeral For A Friend, Bleed The Dream, Boy Sets Fire, Bright Eyes, FinchAiden, Alkaline Trio, Brand NewFall Out Boy (ale mě osobně se teda moc nelíbí...), Hawthorne Heights, Jimmy Eat World, Rise Against, Story Of The Year, The Used, Taking Back Sunday, The All-American Rejects a takový ty profláknutý (ale v žádným případě ne špatný) emo skupiny jako My Chemical Romance, Billy Talent, Lostprophets, 30 Seconds To Mars, Panic! At The Disco (ty taky ňák zvlášť nemusim..), atd. atd......

  

Mno jinak kdybyste chtěli okusit nějaké to ČESKÉ EMO, tak tady máte pár tipů - The Airbags a jejich debutové album Broken Symphony, a z těch méně známých třeba 5th April z Chomutova anebo My First Date z Prahy. A vřele doporučuju kapelu Fate Magazine, ty sem viděla naživo a sou fakt super... :)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

666

(Isabela-, 9. 8. 2012 11:10)

The All-American Rejects a Emo skupina? vždyť to jsou rockeří-protestanti...fakt nechápu....